0   /   100

Architektura

Proces projektowy

W naszej pracy projektowej można wyróżnić główne etapy, które opisane są poniżej. Jest to kreatywny proces twórczy pracy projektanta w odpowiedzi na oczekiwania Inwestora. Zaczynając od pomysłu-wizji, poprzez poszukiwanie idealnych rozwiązań, które pomogą nam zaprojektować obiekty będące odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Nasze usługi obejmują pełen zakres projektowy:

Etap 1 - Projekt koncepcyjny

Opracowanie projektu koncepcyjnego. To tutaj myśl zamienia się w projekt, po szczegółowej konsultacji i analizach. Projekt koncepcyjny zawiera:

– sporządzenie koncepcji budynku wraz ze wstępnym zagospodarowaniem terenu

– rzut kondygnacji z aranżacją funkcjonalną pomieszczeń oraz wizualizacjami poglądowymi

– po korektach Inwestora – finalna opcja zawierająca rzuty, przekroje, realistyczne wizualizacje budynku

Na etapie koncepcji przewidujemy dwa spotkania z Klientem wraz z korektą oraz spotkanie przekazania projektu. Standardowo przewidujemy trzy poprawki projektu. Oczywiście istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji oraz przekazania finalnych efektów pracy zdalnie.

Etap 2 - projekt budowlany

Projekt budowlany zawiera opracowanie techniczne architektoniczne wraz z projektem branżowym - konstrukcji, instalacji sanitarnej, instalacji elektrycznej. Opracowany w zakresie koniecznym do uzyskania pozwolenia na budowę.

Projekt budowlany zawiera:

– zagospodarowanie terenu

– projekt architektoniczny, na podstawie wykonanego przez nas projektu koncepcyjnego architektury, projekt konstrukcyjny, instalacji sanitarnej, instalacji elektrycznej

– wszelka pomoc oraz dokumentacja techniczna niezbędna w celu uzyskania pozwolenia na budowę

Kompletny projekt budowlany zawiera część rysunkową oraz opisową.

 

Etap 3 - Projekt wykonawczy

Projekt wykonawczy to etap, w którym sporządzamy szczegółowe rysunki techniczne niezbędne do realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów, opracowanie detali, a to wszystko we współpracy z producentami odpowiednich rozwiązań technicznych.

Dla najbardziej wymagających Klientów oferujemy również nadzór autorski. Napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej.

W przypadku adaptacji oraz przebudowy budynków przeprowadzimy szczegółową inwentaryzację, jeśli nie została ona wcześniej wykonana.

Chcesz omówić swój projekt?