0   /   100

Wnętrze ponadczasowe – Design, który przetrwa

Wnętrze ponadczasowe | Alors Design
Zobacz więcej

Style w architekturze wnętrz od art déco, glamour, industrial, po styl hampton, wabi-sabi i minimalizm, jest ich naprawdę wiele i sukcesywnie ich przybywa, a popularność zmienia się zależnie od mody. Z pewnością wielu z Was jest w stanie wymienić chociażby pare z nich albo przynajmniej określić cechy, które posiada styl najbliższy Waszej estetyce.

Styl wnętrza definiowany jest przez detale… barwę, wykończenie, meble, jego oświetlenie i design tworząc w całości określony klimat tej wyjątkowej przestrzeni. Bardzo często spotykamy się jednak z osobami, które nie do końca wiedzą jak opisać to czego chcą, lub ich wizja czerpie z różnych stylów kreując indywidualną mieszankę. Popularnym zjawiskiem jest podążanie za obecnie panującymi trendami. Oczywiście trendy są i będą, mało tego nie mamy nic przeciwko nowościom i temu co modne! Same podążamy za modą zarówno we wnętrzach, jak i życiu codziennym. Jednak musimy mieć świadomość tego, że wnętrza w których funkcjonujemy to nie buty modne w SS21, które zaraz mogą okazać sie passé.

Wnętrza
Źródło/Source: Pinterest

Wnętrza to inwestycja na co najmniej parę lat, w której żyjemy, pracujemy, oddajemy ją w użytkowanie. Dlatego do panujących trendów musimy podchodzić ostrożnie, z rozwagą. Inną kwestią jest indywidualność wnętrza – tutaj trzeba się zastanowić czy chcemy żeby nasze wnętrze było powieleniem tego co widzimy u znajomych i w programach telewizyjnych? Tutaj na pomoc przychodzi architekt wnętrz, który w rozważny sposób przeanalizuje Twoje potrzeby, możliwości przestrzeni oraz zaproponuje odpowiednie rozwiązania.

Dla nas wnętrze ponadczasowe to wnętrze, które będzie się starzeć w dobrym stylu, bazujące na solidnych materiałach i rozwiązaniach. Idealny jest balans pomiędzy tym co piękne, a tym co praktyczne i zawsze szukamy idealnych proporcji. Ponadczasowość projektowanych wnętrz to naturalne materiały z lekkością, podkreślające ich piękno i światło. Zamiast kierować się konkretnym stylem, uwielbiamy łączyć je i wyciągać z nich to co najcenniejsze, tworząc oryginalną przestrzeń.

Źródło/Source: Pinterest
Uważamy, że w prostocie jest moc i bardzo często wybieramy rozwiązania proste i piękne. Nie mamy swojego ulubionego stylu, jesteśmy bardzo elastyczne w podejściu do projektowania. Lubimy kontrastujące ze sobą rzeczy, doceniamy piękno staroci w zestawieniu z nowoczesnością. Nasza praca polega na wydobywaniu piękna i funkcjonalności. Ponadczasowość jest jak najbardziej możliwa do osiągnięcia, o czym niejednokrotnie postaramy się Was przekonać publikując nasze pomysły i realizacje.
Masz swój ulubiony styl we wnętrzach? albo toczy się w Tobie odwieczna walka pomiędzy sercem, a umysłem… w któą stronę wnętrzarską ciągnie Cię bardziej? Porozmawiajmy o tym! Dajcie nam znać w komentarzach! Chętnie przygotujemy wpisy poświęcone każdemu ze stylów, które Was interesują – z osobna.
 
Źródło/Source: Pinterest
Źródło/Source: Pinterest
Źródło/Source: Pinterest
Źródło/Source: Pinterest
Źródło/Source: Pinterest
Źródło/Source: Pinterest
Źródło/Source: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *